НОВ СКАНДАЛ на натпреварот меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер: Чкембари влегоа во сала, Комити влетаа на терен со бакли!

t

Скандалозен настан денеска се случи на ракоментиот натпревар меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер.

Ситуацијата на тринбините беше напната уште од почетокот на натпреварот кога голманот на Еурофарм Пелистер беше погоден со монета во главата, но за среќа не беше повреден.

Навивачите на Еурофарм Пелистер влегоа на трибините додека Комитите влетаа на теренот и почнаа да фрлаат со бакли. Според нашите информации еден ракометар на Еурофарм Пелистер е повреден и најверојатно нема да продолжи со игра.

Полицијата интервенираше брзо и ги извади навивачите надвор од теренот и трибините.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скандалот Онкологија „метастазира“ и во соседството?

Од обвинителството потврдуваат дека преку каналите за…

Во понеделник повторно протест за скандалот со…

Почитувани, Повторно Ве повикуваме на протест во…

Меџити: eден месец пред скандалот на Онкологија…

Имавме индиции дека во минатото се случила…

Нови шокантни информации од мегаскандалот на Онкологија:…

Ирена Мулачка од „Фокус“ во интервју за…

(Фото+видео) Изгаснат пожарот во галијата на Вардар:…

Изгасен е пожарот во галијата кај Холидеј…