Ова се најдобро облечените жени во 2021 година според магазинот „Вог“: Дали една дама е неправедно изоставена?

t

Имаше многу интересни креации годинава! Сетете се само на престижната Мет гала, потоа на црвениот килим од премиерата на филмот „Куќата на Гучи“ и тн…

„Вог“ ја објави долгоочекуваната листа на најдобро облечени дами во 2021 година. На неа ја нема Ким Кардашијан, која оваа година е прогласена за најдобро облечена жена од страна на публиката. Дали „Вог“ повторно води тивка војна против Кардашијанките?

Еве кој се најде на нивната листа:
12. Никола Кохлан


11. Синтија Ериво


10. Зои Кравиц


9. Анџелина Џоли


8. Џема Чен


7. Изабел Ипер

6. Џордан Дан


5. Ријана


4. Дуа Липа


3. Зендаја


2. Леди Гага


1. Кејт Мос

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија “се сити” – Бизнис инсајдер: Германија…

Снабдувањето со оружје за Украина ги исцрпи…

(Видео) Нова трагедија во Иран: Сурово убиена…

Хадис Наџафи, 20-годишна жена застрелана и убиена…

Стотици жени од Иран за првпат по…

Стотици Иранки присуствуваа на професионален домашен фудбалски…

(Фото) Почна …Кинеската армија до своите војници:…

Кинеската армија објави порака: Подгответе се за…

Велика Британија со нова низа на арсенал…

Велика Британија ќе ги испрати своите први…