ПАНИКА ВО АВИОНОТ НА ВИЗЕР ОД БЕЛГРАД ЗА БАЗЕЛ Пилотот им соопштил на патниците дека има дојава за бомба!

t

Патниците од Белград кои полетаа од аеродромот Никола Тесла, безбедно слетаа на алтернативен аеродром кој се наоѓа на околу 150 километри од Базел.

Авион на Визер од Белград за Базел бил пренасочен и слетал на аеродромот во Фридрихсхавен, во германската покраина Баден-Виртемберг, јави Н1.

На сајтот на белградскиот аеродром, пишува дека авионот Ербас 327 за Базел тргнал во 12.47 часот, додека на сајтот на аеродромот во Базел пишува дека авионот е „пренасочен“.

Во текот на летот патниците добиле информација од пилотот дека во Базел добиле дојава за поставената бомба.

Патниците од Белград кои полетаа од аеродромот Никола Тесла, безбедно слетаа на алтернативен аеродром кој се наоѓа на околу 150 километри од Базел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дојави за бомби во училишта во Белград

Утрово нови анонимни извештаи за поставени бомби…

Дојави за бомби во повеќе белградски училишта

Во неколку белградски училишта денеска повторно пристигнале…

Турција се подготвува за првиот лет на…

Анкара – Турција се подготвува да ја заврши…

Експлозија на рачна граната во северниот дел…

Во раните утрински часови во северниот дел…

(Видео) НАТО силно го поддржува дијалогот меѓу…

НАТО е посветен на дијалогот меѓу Белград…