Објавено на:

Пеколно лето, температури до 40 степени во Македонија

t

Сончево и многу топло. Попладне претежно во западните и јужните делови ќе има појава на локален пороен дожд со грмежи и услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 33 до 40 степени. УВ=9

Сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. T= 39 °C, P= 980 hPa, U= 35 %, V= 2 m/s. (Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Орбан: И Трамп и Фицо беа нападнати…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека поранешниот…

Извлечено телото на давеникот од Дојранско Езеро

Денеска во раните утрински часови тим од…

Драма во целиот свет: Microsoft со глобален…

Компаниите во светот се соочуваат со проблеми…

(Видео) Фатен крадец во скопската Чаршија

Деновиве во скопската чаршија се случиле неколку…

Целосно е изгаснат пожарот на Пелистер

Пожарот кај Битола на Пелистер е целосно…