Пијан возач влетал во кафеана во Македонска каменица

t

Пијан возач „влетал“ во кафеана на магистралата А3 на влезот во Македонска Каменица. Очевидци на настанот велат дека ова е четврти пат како пијани возачи „влетуваат“ во оваа кафеана на влезот во градот. – Пренесува 24 вести.

– „За жал често се случува поради пијанство да сме сведоци на немил настан. Кафеаната е на самиот влез на градот и возачите наместо да возат внимателно, во доцните вечерни часови го прават спротивното, а резултат е уништување на кафеаната кое се случува по четврти пат“ велат очевидци.

Настанот кој се случил рано утринава го потврдија од полицијата, од каде информираа дека кај возачот е регистрирано недозволена количина алкохол во крвта, но за среќа не нема повредени лица.

Против возачот покрај првичната парична казна, најавен е соодветен поднесок за причинување материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како стасал до колата?! Во Илинден фатен…

Во текот на изминатата вечер (08/09.10.2022) Мобилната…

Прегазен пешак во центарот на Скопје, возачот…

Полицијата информира дека синоќа после полноќ пешак…

Дали треба и кај нас? Велика Британија…

Следната недела во Велика Британија се случуваат…

Шумахер вода може да му носи: Возач…

Министерството за внатрешни работи информира дека во…

Драма во скопски Центар: Соседи се тепале…

Жител на Центар вчера нападнал негов сосед…