Пијан возач влетал во кафеана во Македонска каменица

t

Пијан возач „влетал“ во кафеана на магистралата А3 на влезот во Македонска Каменица. Очевидци на настанот велат дека ова е четврти пат како пијани возачи „влетуваат“ во оваа кафеана на влезот во градот. – Пренесува 24 вести.

– „За жал често се случува поради пијанство да сме сведоци на немил настан. Кафеаната е на самиот влез на градот и возачите наместо да возат внимателно, во доцните вечерни часови го прават спротивното, а резултат е уништување на кафеаната кое се случува по четврти пат“ велат очевидци.

Настанот кој се случил рано утринава го потврдија од полицијата, од каде информираа дека кај возачот е регистрирано недозволена количина алкохол во крвта, но за среќа не нема повредени лица.

Против возачот покрај првичната парична казна, најавен е соодветен поднесок за причинување материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Конгоанските мигранти ја напуштија зградата на поранешната…

Десетиците мигранти по потекло од Конго кои…

Како стасал до колата?! Во Илинден фатен…

Во текот на изминатата вечер (08/09.10.2022) Мобилната…

Прегазен пешак во центарот на Скопје, возачот…

Полицијата информира дека синоќа после полноќ пешак…

Дали треба и кај нас? Велика Британија…

Следната недела во Велика Британија се случуваат…

Шумахер вода може да му носи: Возач…

Министерството за внатрешни работи информира дека во…