Објавено на:

Полицаец нападнат од две лица, имале и нож!

t

На 26.05.2023 во 08:20 часот на подрачјето на Центар полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Ф.А.(20) и И.Ј.(22) двајцата од с.Љуботен-скопско поради тоа што физички нападнале полициски службеник кој извршувал службени дејствија, а кај И.Ј. бил пронајден и нож.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дејли Мејл: Борис Џонсон размислувал за воен…

Екс-премиерот беше кажано дека е „збеснат“ откако…

Се огласија Xyтите по нападот на американски…

Во соопштението објавено на социјалните мрежи, Хутите…

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални…

Пентагон се огласи откако претходно денеска, и…

Полицаец се ранил додека го чистел пиштолот

На 23.11.2023 во 10.30 часот во СВР…

Масовен ракетен напад од Либан врз северен…

Од 30 во 50 ракети денеска биле…