Објавено на:

Приведен крадец во Скопје за издржување двегодишна казна затвор

t

Денеска (22.06.2024) во 09.20 часот на ул.„Благоја Стефковски” во општина Гази Баба – Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје  го лишиле од слобода Б.К.(44) од Скопје, кој бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Основен кривичен суд Скопје за издржување затворска казна од две години за сторено кривично дело „тешка кражба” по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка, по што ќе биде спроведено во надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повеќе од 12 часа делови од Скопје…

Повеќе од 12 часа делови од Скопје,…

Петровска ги предизвика ВМРО-ДПМНЕ и МВР: Отворете…

Добро утро послушници од ДПМНЕ. Еве веќе…

Три каснувања од кучиња скитници во Скопје…

Три каснувања од кучиња скитници се пријавени…

СДСМ: Петто убиство откако Тошковски е министер,…

Состојбата со убиствата станува алармантна, а безбедноста…

(Видео) Три хеликоптери, 100 припадници на АРМ…

Два армиски хеликоптери, еден хеликоптер на МВР…