Приведен крадец на Бит Пазар

t

Денеска (09.09.2022) во 12.00 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.М.(34) од Скопје. За него била распишана централна потерница по наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело “тешка кражба“.

Тој ќе биде предаден на надлежната казнено поправна установа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Графикон: Кина целосно го презема рускиот пазар…

На графиконот се гледа како Кина целосно…

Велешанец лажно се претставувал како полицаец за…

Притворен е четириесетиедно годишен жител на велешкото…

Приведен крадец, украдените работи вратени на ограбените

Вчера во 15.30 часот во село Просениково,…

Ковачевски го посети пазарот во Ѓорче Петров:…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се прошета низ…

Приведен крадец на Бит Пазар

Денеска (09.09.2022) во 12.00 часот на подрачјето…