Пронајдена девојката од Рашче по која трагаше полицијата

t

На 03.01.2022 во 13:30 часот во Полициското одделение Сарај, А.Ч.(41) од с.Рашче пријавил дека ја пронашол неговата ќерка Х.Ч.(18), за која на 02.01.2022 во 19:00 часот пријавил дека се оддалечила од домот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Запленети половина тон тутун за наргиле и…

Во заедничка акција на инспектори од Секторот…

Македонското и бугарското МВР на заеднички состанок…

Бугарските медиуми попладнево објавија дека тамошниот технички…

Најмладиот има 24, најстариот 32 години: МВР…

На 26.01.2023 Националната единица за сузбивање на…

Спасовски апелира да не се блокираат патишта…

Нема никаква потреба од какво било организирање…

Дигитална трансформација: Владата го прифати предлогот на…

 Владата на денешната 121 седница одлучи да…