Пронајдена девојката од Рашче по која трагаше полицијата

t

На 03.01.2022 во 13:30 часот во Полициското одделение Сарај, А.Ч.(41) од с.Рашче пријавил дека ја пронашол неговата ќерка Х.Ч.(18), за која на 02.01.2022 во 19:00 часот пријавил дека се оддалечила од домот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдена дрога, приведени две лица во Кавадарци

Претрес во Кавадарци, пронајдена дрога, приведени две…

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување…

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица…

30-дневен притвор за возачот на Палчо!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен…

ПРЕТЕПАН ЗАТВОРЕНИК во Идризово

На 06.12.2023 во 16.00 часот во СВР…

Народот го нокаутираше Мицкоски: “ГНАСЕН ЧОВЕК, КАКО…

Македонскиот народ не е ниту неук, ниту…