Пронајдено тело во Дунав, дали е на Матеј Периш?

t

Српската полиција во Дунав пронајде човечко тело. Телото е пронајдно во Стара Паланка кај градот Вршач. Се ипитува дали станува збор за природна или наслилна смрт. Истрагата ќе покаже дали станува збор за Хрватот Матеј Периш кој е исчезнат еден месец.

Неговиот татко се уште не губи надеж и верува дека синот е жив.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рускиот амбасадор во Србија: Косово може да…

Проблемот со Косово и Метохија може да…

Берлинскиот процес ќе се одржи во Тирана…

Берлинскиот процес доаѓа за првпат во регионот.…

Силно невреме доаѓа кон Балканот

На Балканот му престои силно невреме кое…

Вулетиќ: Курти сака да го запали Балканот

Социологот Владимир Вулетиќ вели дека косовскиот премиер…

Си-Ен-Ен: Западот молчи додека Вучиќ го дестабилизира…

Пристапот на Западот, кој „не гледа зло“…