Професор нападнал средношколка во училиште на подрачјето на Бит Пазар

t

Професор нападнал средношколка во училиште, извести МВР.

Според информациите, немилиот настан се случил во средно училиште на подрачјето на Бит Пазар.

-На 15.03.2023 во 18.00 часот Ф.С.(49) од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот во средно училиште на подрачјето на Бит Пазар, неговата малолетна ќерка била физички нападната од Ф.Ќ., професор во училиштето. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рано утрово Душко ја фатил за коси…

Рано утринава околу 5 часот српската пејачка…

Кривични пријави за четири лица, меѓу кои…

Основното јавно обвинителство Струга поднесе два обвинителни…

САД и Британија изведоа нови напади над…

Соединетите Американски Држави и Велика Британија започнаа…

Се урна училиште во Романија, четири деца…

Зграда на средно училиште во Романија денеска…