Рогозин открива која била целта на биолошкото оружје: Влијае на репродуктивната функција кај жените и човековиот имунитет!

t

Биолошкото оружје што е развиено во Украина влијае на репродуктивниот систем на жените и на имунитетот на одредени етнички групи, изјави во понеделникот шефот на руската државна вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин.

„Ова оружје влијае и на репродуктивната функција на жените кај одредена националност и на имунолошкиот систем на одредена етничка група воопшто, предизвикувајќи алергии, нетолеранција кон традиционалната храна и подложност на болести, што доведува до слабеење на имунитетот на нацијата и нејзино изумирање. без влијанието на војнаае“, напиша Рогозин на Телеграм.


Шефот на Роскосмос додаде дека владината комисија за биолошка и хемиска безбедност – што тој ја предводеше од март 2017 до април 2018 година – постојано ги разгледуваше прашањата за опкружување на Русија со американски биолошки лаборатории.

„За раководството на нашата земја не е тајна дека целта на овие биолошки експерименти спроведени од Пентагон со помош на биоматеријали добиени од експерименталните Словени на Украина и другите земји соседна Русија е да се развие „етничко оружје“ против руското население во Русија. “, истакна тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се плашат од народот? Францускиот предлог денеска…

Францускиот предлог нема да се најде на…

НСДП го прифаќа францускиот предлог, велат студиозно…

Имајќи го во предвид политичкиот моментум во…

Тасевски: Главен пропагандистички трик против нас Македонците…

Пишува на Фејсбук актерот и поранешен директор…

ТРАГЕДИЈА ВО КАВАДАРЦИ: Двајца починати при пад…

Две лица починаа при пад на кран…

Тимошенко: Надежите за мировен договор со Путин…

Поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко во интервју…