Роналдо конечно даде гол

t

Кристијано Роналдо го постигна првиот гол во сезоната 2022/23. Во натпреварот од 2. коло од групната фаза на Лига Европа против Шериф, напаѓачот на Манчестер Јунајтед реализираше пенал во 39. минута.

Пред вечерашната средба во Кишињев, 37-годишниот напаѓач имаше серија од седум натпревари без голови или асистенции за клубот во сите натпреварувања оваа сезона.

Сепак, треба да се потенцира дека Роналдо само три пати беше во почетниот состав на „црвените ѓаволи“.

Манчестер јунајтед го победи Шериф со 2:0, пред Роналдо гостинската мрежа ја затресе Џејдон Санчо.

Ова е прва победа за тимот од „Олд Трафорд“ во двете почетни кола од Лигата на Европа

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…