СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска коалиција

t

СДСМ и ДПМНЕ се обединети во предаторска коалиција, вели портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ.

– Александар Николоски за коалицирање со СДСМ вели:

“Во однос на тоа прашање македонскиот народ ако го прашате не е многу против. Често луѓето нас ни велат зошто не седнете и се обедините, за одредени прашања можеби треба да седнеме и да разговараме, не ни е нас тоа некоја ТУЃА ИДЕЈА.”

Кој бре често ве прашува да се обедините?? Гласачкото тело на ДПМНЕ е потполно против овој режим со кој шурувате! – напиша Мециновиќ на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Џафери е добро решение за технички…

Сметаме дека Талат Џафери е соодветно и…

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и…

Од СДСМ порачуваат Христијан Мицкоски да не…

Се очeкува Јован Митрески да биде предложен…

Неофицијално се дознава дека на овој состанок…

Ковачевски ќе биде носител на пратеничка листа…

Премиерот Ковачевски вечерва во интервју за "360"…

Исфрустрирани кретени од ДПМНЕ и СДСМ, вие…

Трагично е што двете најголеми политички партии…