СДСМ: Со ДПМНЕ безбедносната состојба во земјата се влошува

t

Се влошува безбедносната состојба во Македонија. Само 2 месеци откако ДПМНЕ и Тошковки ја преземаа одговорноста на улиците владее хаос, велат од СДСМ.

Во само два месеца, се случи свирепо убиство на младо момче, убиства и пресметки на криминални групи, опожарени возила, а денеска и пукање. 

ДПМНЕ не се способни да ја гарантираат безбедноста и сигурноста на граѓаните.

Загрозувањето на иднината на граѓаните ќе доведе до нови ризици, налик на 11 годишното владеење на ДПМНЕ кога стравувавме од секојдневни тепачки во градските автобуси, поттикнување на меѓуетничка нетрпеливост и кога МВР беше ставена во целосна услуга на Белата палата. 

ДПМНЕ е единствено способна сѐ досега вложено за европска перспектива на државата, да го сруши за миг. 

Граѓаните не сакаат неизвесност и несигурност, сакаат безбедни улици, сигурност и стабилност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски на средба со поранешните лидери на…

Претседателот на СДСМ во оставка Димитар Ковачевски…

Петров ги подбра пратениците на СДСМ: Срам…

Срам ме изеде што денеска никој од…

Левица со апел до земјоделците да пријават…

Деновиве сме сведоци на многу варијации и…

Сѐ уште нема конечен договор меѓу ЗНАМ…

– Сѐ уште нема конечен договор, тоа што…

Почнаа преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ЗНАМ за…

Вчера вечер во просториите на Движењето ЗНАМ…