Објавено на:

Семејна драма во Куманово: Маж физички ја нападнал сопругата

t

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово.

Полициските службеници од СВР Куманово утрово во 02 : 45 часот, го лишиле од слобода И.П.(41) од кумановско село затоа што во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга.

По целоснотo документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес на МВР во кумановско: Утврдени неправилности…

Полицијата во соработка со претставници на други…

СВР Куманово изрече над 100 санкции за…

Денеска (14.08.2022) во времето од 14 –…

Запалено возило во Куманово: Интервенирале пожарникари

Кумановските пожарникари интервенирале на три пожари во…

Четири интервенции на кумановските пожарникари минатата вечер

Екипите на кумановската противпожарна единица претпладнево го…