Семејна драма во Росоман, жена го пpeтепала сопругот

t

Росоманец на возраст од 31 година денеска пријавил во полицијата во Кавадарци дека бил физички нападнат од сопругата. Според пријавата, нападот се случил вчера околу 16 часот во нивниот дом, по претходна вербална расправија.

Информацијата за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Двајца паланчани дeмолирале ресторан и прeтепале еден…

На 25.01.2022 во 00.45 часот, полициски службеници…

Haпаднати полицајци во Македонска Каменица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе…

Совет за Славјанка: Нападни ја Русија денски,…

Твит на денот: "Кажете ѝ на Славјанка…

Нов конфликт на повидок? Северна Кореја истрела…

Северна Кореја истрела две крстаречки ракети во…