Објавено на:

Силен земјотрес на југот од Грција

t

Силен земјотрес со јачина од 5.2 степени според Рихтер го погоди денеска југот од Грција.

Според податоците земјотресот бил почувствуван околу 14.44 минути.

Засега нема информации за штети предизвикани од земјотресот или за повредени лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грчките служби спречија пренесување на кокаин од…

„Kланот „Америка“ е најдолговечниот, веројатно најмоќниот, но…

Хорор во Мексико: Силен земјотрес од 7,6…

Силен земјотрес со јачина од 7,6 степени…

По Бугарија и Грција, Бектеши сега ќе…

Денеска Македонија и Бугарија не успеаја да…

Грчки професор: Конфликт меѓу Грција и Турција…

Секој конфликт меѓу Грција и Турција може…

Средба Ковачевски Мицотакис денеска во Атина: Главна…

Премиерите на Македонија и Грција, Димитар Ковачевски…