Силен земјотрес ја погоди источна Турција!

t

Силен земјотрес со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди источна Турција, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран на 33 километри југоисточно од Малатија, на длабочина од осум километри.

Само три минути подоцна, нов земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран кај Адијаман, исто така во источна Турција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да земјотреси утринава ја стресоа Анталија

Два земјотреси со јачина од 3,9 го…

Земјотрес во Србија!

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според…

Земјотрес од 4,5 степени според Рихтер ја…

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според…

Бугарски автобус се преврте во Турција: 11…

Во Турција се преврте бугарски автобус. Повредени…

Бомбардерите „Б-1Б“ на американските воздухопловни сили пристигнаа…

Два американски бомбардери „Б-1Б Лансер“ извршија рутинска…