Скопјанка заврши зад решетки, извршила кражба во центарот на Скопје

t

На 27.09.2022 во 20.40 часот на бул.„Мајка Тереза“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар ја лишиле од слобода Џ.И.(21) од Скопје.

Таа се сомничи дека истиот ден, заедно со уште едно лице, со употреба на погоден предмет влегле во куќа во населбата Маџир Маало и одзеле разни предмети, меѓу кои и гасен пиштол и куршуми.

Со неа бил извршен службен разговор, при што го признала делото. Кај неа биле пронајдени и одземени предметите поврзани со кривичното дело. По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Потрагата по исчезнатата Вања Ѓорчевска влегува во…

Потрагата по исчезнатата Вања Ѓорчевска влегува во…

Авионот на Лавров дошол во Скопје преку…

Авионот со кој рускиот министер за надворешни…

Денеска се празнува Свети Григориј Чудотворец, епископ…

Божји човек и голем чудотворец, нарекуван втор…

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно со појава на…

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне…

Кулеба: Украина ќе продолжи во битката против…

Украина ќе продолжи во битката против руската…