Сменет директорот на затвopoт Идризово

t

Иако сѐ уште не е извршено примопредавање, пред два дена на владина седница бил разрешен директорот на најголемиот македонски затвор, КПД Идризово, Јовица Стојановиќ, додека за вршител на должност е назначен Реџеп Реџепи, oбјави Телма.

Реџепи е член на Алтернатива, поранешен кандидат за градоначалник на Врапчиште кој во таа општина имал и локални функции.

Смената во Идризово е дел од договорот за влез на Алтернатива во владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМ ПРИРЕДИЛЕ ПЕКОЛ – осомничените ги…

Таткото и останатите осомничени за киднапирањето и…

ПРЕТЕПАН ЗАТВОРЕНИК во Идризово

На 06.12.2023 во 16.00 часот во СВР…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Во Битола приведена скопјанка барана со шест…

Денеска (21.11.2023) околу 17 часот полициски службеници…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…