Сообраќајот на патот Дебар-Маврово кај м.в Утока целосно во прекин – ова се деталите

t

АМСМ информира дека сообраќајот на патот Дебар – Маврово кај м.в Утока е целосно во прекин од 15:20 часот.

Како што велат, прекинот е поради одрон на патот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот Премиер денес во Скопје

Макдонскиот премиер Димитар Ковачевски, само ден по…

Се огласи Лазаров: Невозможна мисија беше да…

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров,…

И официјaлно: Владата го пpoдолжи pacпустот, учениците…

Кризниот штаб препорача, а Владата вечерва на…

Омикpон е присутен во седум македонски градови

Омикрон сојот на коронавирусот е откриен во…

Мицкоски со понуда до Ковачевски – Ајде…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју…