Сообраќајот на патот Дебар-Маврово кај м.в Утока целосно во прекин – ова се деталите

t

АМСМ информира дека сообраќајот на патот Дебар – Маврово кај м.в Утока е целосно во прекин од 15:20 часот.

Како што велат, прекинот е поради одрон на патот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…

(Видео) Нова надеж за уставобранителите: Иницијаторите на…

Сите се сеќаваме на Тиранската платформа која…

Поранешен бугарски заменик МНР: Очекувам судири за…

„Очекувам судири по повод прославата на 151-годишнината…

Македонија на 85-то место на светскиот индекс…

На меѓународниот индекс за перцепција на корупцијата…