Стружанец за Бадник ја нaтeпaл coпрyгата

t

На 06.01.2022 година во ОВР Струга, пријавено e дека Б.Ш.(30) од струшкото село Октиси во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга. По целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Карта на “голема Албанија” во основно училиште…

Скандалозни фотографии со иредентистичка содржина се објавени…

ГИ УДРИЛО СТРУЈА ДОДЕКА ГАСНЕЛЕ ПОЖАР Повредени…

СВР Охрид соопшти дека синоќа околу 23…

Двајца насилници влегле во домот на 47-годишна…

Денеска (20.10.2023) во 02:05 часот во СВР…

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ давале по 50 евра за…

Поранешен претседател на УМС во Струга му…

Кривична пријава за насилник од Битола, одреден…

Криминалистичката полиција при СВР Битола до Основното…