Тажна вест: Македонската кошарка остана без уште врвен спортист

t

Македонската кошарка денеска остана без уште едно познато име.

Кошаркарската федерација информира дека почина Сашо Лазаров (1968-2021), човекот кој беше синоним за кошаркарскиот спорт во Кочани.

Македонската кошарка остана без уште врвен спортист, почина Сашо Лазаров „Чапо“

-Долги години „Чапо“ беше дел од екипата на Кочани Деликатес, од најславните денови на клубот од Кочани кој беше на врвот на македонската кошарка. Смртта го затекна Сашо Лазаров како основач и предводник на КК „Дино Баскет“, клубот кој во иднина ќе го води токму неговиот наследник – Дино, објави КФСМ.

Вечна му слава!

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…

Добро утро со Инфомакс: Ќе ја оставиме…

На тројца комити, еден кодош, или во…

Маричиќ бара ЕУ да направи јасен план…

Сега е најважно што побрзо ЕУ да…