Тепачка во угостителски објект во Куманово

t

Жител на кумановско и кратовско село и кумановец се степале утрово во кафеана во населбата „Перо Чичо”, соопшти денеска полицијата.

– Утрово во 03.15 часот во СВР Куманово било пријавено дека во угостителски објект во населбата Перо Чичо бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка помеѓу Д.С.(22) од село Лопате, кумановско , И.Д. (41) од село Трновац, кратовско и М.М.(30) од Куманово, информираа од полицијата.

Полицијата направила записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Има меѓучовечки односи кои не се добри,…

Има меѓучовечки односи кои не се добри,…

И Валуев мора на фронт: Русија го…

И повеќе од сериозна е ситуацијата во…

Путин и Ердоган по разговoрот: Турција е…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган телефонски разговарал…

(Видео) Иранките масовно си ги сечат долгите…

Фотографии на социјалните мрежи покажуваат како расплакана…

Не е сигурен договорот со Србија за…

Државата обезбедува субвенционирана цена на електричната енергија…