Тешка сообраќајка вечерва во Порта Влае, три возила едно врз друго

t

Тешка и засега необјаснива сообраќајка се случи вечерва во скопската општина Карпош, поточно во близина на станбено-деловниот комплекс „Порта Влае“.

Според првичните неофицијални информации и од она што може да се забележи од фотографиите, во несреќата се оштетени повеќе возила и притоа е срушена метална бандера со помал билборд.

Засега не се познати точните причини за оваа несреќа, во делот од булеварот кој обично во недела навечер е речиси празен. Голема и неприлагодена брзина на движење најверојатно е причинител за сообраќајката, но детални информации од Министерството за внатрешни работи засега нема.

Исто така, не е познато дали во несреќата има повредени лица, или пак причинета е само материјална штета. Повеќе информации очекуваме во текот на вечерта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Jaкимовски: Планот во Влае не е спорен,…

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски во…

Најмалку двајца повредени: Тешка сообраќајка на влезот…

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва кај…

(Видео) Страшна сообраќајна несреќа во Србија: Има…

На автопатот Белград-Нови Сад утрово на наплатната…

(Видео) Голем хаос во Германија: Пијан возач…

Три лица се повредени кога пијан возач…

Се преврте возило на регионалниот пат Делчево…

Сообраќајна несреќа помеѓу две возила се случи…