Тешка сообраќајна несреќа: Повреден 22-годишник од Арачиново

t

22-годишник од скопско Арачиново е тешко повреден во сообраќајка што се случила вчера попладне. 

– На 24.04.2024 вo 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Методија Андонов-Ченто“ со сервисна улица која ги поврзува клучка Ченто и бул.„Александар Македонски“ М.Н. (22) од с. Арачиново,скопско, кој управувал мопед со тетовски регистарски ознаки, паднал на коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил М.Н., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информираа од МВР. 

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поднесена е кривична пријава за обидот за…

СВР Скопје го расчисти кривично правниот настан…

Човек загина по удар од воз кај…

На железничката пруга кај булеварот „Србија“, синоќа…

Приведен арачиновец баран со потерница поради убиство…

Приведен е арачиновец баран со потерница за…

Петков им изрази сочувство на роднините на…

„Автомобилот со кој вечерва одевме за Варна…

Тешка сообраќајна несреќа: Повреден 22-годишник од Арачиново

22-годишник од скопско Арачиново е тешко повреден…