Објавено на:

ТРАГЕДИЈА: 14-годишно дете почина во Битола!

t

Во текот на вчерашниот ден, во атарот на битолското село Крстоар ненадејно починало 14-годишно момче. Во моментот кога било со другарчињата на роденденска прослава, си играло на ливада, при што му се слошило и паднало на земја.

Веднаш била повика итна медицинска помош.

„Вчера во 16.45 часот во СВР Битола, од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 15.30 часот во атар на село Крстоар, Битолско, на малолетник од Битола му се слошило и паднал по што бил пренесен во Клиничка болница Битола, каде што лекар констатирал смрт без траги на насилство. Полицијата изврши увид на лице место, а по наредба на јавен обвинител телото на починатото момче е дадено на обдукција, со цел да се утврди причината за смртта.“, информираат од СВР Битола.

Детето посетувало настава во осмо одделение во ОУ „Коле Канински“ во Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Трагедија: Маж почина откако го урдила…

Маж од Тексас починал откако бил погоден…

ТРАГЕДИЈА! Тригодишно дете почина во дворот на…

Тригодишно дете почина денес околу 17 часот…

Бог да чува: Со мачета и палка…

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против…

Позитива на денот: Озан се родил на…

Во прегратките на своите родители, вчера по…

Во сообраќајка во Битола почина 65-годишник

МВР информира дека вчера во 13.53 часот…