Објавено на:

Три автомобили изгореа денес на “Партизнска”, почнала да гори и бандера

t

Рано утрово на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје се запалил автомобил „Мицубиши Колт“, а пожарот се проширил и врз два други автомобили, соопштија од МВР.

На 07.05.2022 во 03.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански Одреди” настанал пожар во патничко возило „Мицубиши Колт” со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.П.(24) од Скопје. Од пожарот бил зафатени уште две возила – „Рено Меган” со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.Б.(30) и патничко возило „Даихацу Сирион” со скопски регистарски ознаки, сопственост на Г.М.(55) од Скопје, Исто така, со пожарот била зафатена и една бандера, сопственост на ЕВН“, стои во соопштението.

Полицијата извршила увид на местото на пожарот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…

(Видео) Големи немири и подметнати пожари го…

Полициски автомобили и автобуси беа запалени откако…

Пожарникари кои учествувале во гасењето на пожарот…

Тетовските пожарникари и денеска ќе продолжат со…

Пожарот во тетовското с. Фалише сѐ уште…

Иако со значително намален обем сѐ уште…

Гори куќа во центарот на Куманово

Гори напуштена куќа на улицата ,,Моша Пијаде"…