“Трогателно” – Лукаревска за роденденот на СДСМ: Ние ја чуваме државата, не сме продавачи на популизам, цинизам и страв

t

Директорката на Управата за јавни приходи и поранешна потпретседателка на СДСМ, Сања Лукаревска, во пресрет на годишнината од формирањето на партијата, на Фејсбук напиша дека верува во СДСМ, затоа што партијата е „секогаш тука кога е најтешко“.

„Во пресрет на роденденот на мојот СДСМ. Јас верувам во својата партија, во СДСМ, зашто е секогаш тука кога е најтешко. Ние не го чуваме нашиот рејтинг, ние ја чуваме нашата држава. Не сме продавачи на популизам, цинизам и страв. Ние сме социјалдемократи и нашите вредности се слобода, еднаквост и солидарност. Среќен роденден #СДСМ,“ напиша Лукаревска.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Не успеа црното сценарио на ВМРО,…

Не успеа обидот на Христијан Мицкоски заедно…

СДСМ без срам и перде се јавија…

„Вечерва граѓаните беа сведоци на нови инциденти…

СДСМ: Имаше обид да се повтори 27…

Силно го осудуваме насилството и инцидентите што…

СДСМ продолжуваат со убедување: Пред нас е…

Предлогот на француското претседателство е јавно објавен…

СДСМ: Францускиот предлог денес ќе биде достапен…

Со вчерашната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, повторно…