Убиен е српскиот ММА борец Стефан Савиќ

t

Во ноќта меѓу саботата и неделата загинал Стефан Савиќ, српски ММА борец, соопшти ММА Здружението.

Савиќ бил нападнат со ладно оружје на аголот од улиците Добрачина и Дунавска, каде што бил пронајден со убодна рана во пределот на градниот кош.
Савиќ итно бил пренесен во Ургентниот центар, но од здобиените повреди починал. Како репрезентативец на Србија во ноември минатата година освои бронзен медал на Светското првенство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шапиќ: Нови 700 автобуси и 125 трамваи…

Градоначалникот на Белград, Александар Шапиќ, денеска изјави…

Белград добива нов студентски град!

Секретаријатот за урбанистичко планирање во Белград објави…

(Видео) Мистериозна појава е снимена синоќа на…

Мистериозна појава е снимена синоќа на небото…

Кинескиот претседател од Белград: Кина ќе работи…

Претседателот на Народна Република Кина, Си Џингпинг,…

Џипинг денеска во Белград – ќе го…

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска доаѓа во…