УЖАС: Татко намерно излетал од патот, во автомобилот бил и неговиот 6-годишен син

t

Од Центарот за оперативни комуникации (ЦОК) на Полициската управа во Црна Гора, соопштено е дека во близина на Кривиот мост, од засега непознати причини, возило излетало во кањонот Морача. Од возилото биле извлечени телата на А.Ѓ. (1987) и K. Ѓ. (2017).

Од полицијата за весникот „Вијести“ информират дека, според изјавите на очевидци, најверојатно се работи за „голф 4“. Телата на А.Ѓ. (36) и неговиот шестгодишен син биле извлечени од реката.

Првите податоци од полицијата, а врз основа на исказите на сведоците на трагедијата велат дека најверојатно возачот тоа го сторил на своја волја.

Според изјавите на сведоците, возачот на „голфот“ најпрвин со својот автомобил полека се качил на тротоарот, а потоа свртел кон Морача.

Полицијата испитува еден сведок, кој наводно го видел возачот како се качува по тротоарот со својот автомобил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Монструозно: Таткото на Вања направи ЛАЈК со…

Таткото на Вања попладнево e донесен во…

Уапсен е таткото на Вања!

Обвинителството потврди дека е упасен Александар, татко…

УЖАС: Татко намерно излетал од патот, во…

Од Центарот за оперативни комуникации (ЦОК) на…

Четворица албански пратеници ќе бидат казнети за…

Комисијата за етика на по 10 дена…

Трагедија во Скопје, синот си го убил…

Полициски службеници од СВР Скопје денеска околу…