Објавено на:

Украина ја забранува руската православна црква

t

Предлог-законот за забрана на активностите на Руската православна црква е доставен до украинската Рада.

Предлог-законот за забрана на активностите на Руската православна црква, конфискација на недвижен и друг имот е поднесен до Врховната Рада на Украина.

Според веб-страницата на Врховната Рада, предлог-законот предвидува измена на членот 3 од Законот „За слобода на совеста и верските организации“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медиуми: Германски шпиони тајно им помагаат на…

Германската надворешна разузнавачка служба БНД со месеци…

САД ќе ѝ даде нови 18 ракетни…

САД вчера објавија дека на Украина ќе…

Толку од Украина, ситно броиме до војна!…

Церемонијата на потпишување на договорот за припојување…

Ќе почне ли тогаш “вистинската” војна? Луганск…

Луганската Народна Република треба да стане дел…

Брнабиќ: Србија не е неутрална, ја осудуваме…

Српската премиерка Ана Брнабиќ вели дека на…