Објавено на:

Финската премиерка е негативна на тестот за дрога

t

Финската премиерка Сана Марин е негативна на тестот за дрога, соопштија од нејзиниот кабинет.

Таа го направи тестот во петокот, откако на социјалните мрежи се појавија снимки на кои се гледа како се забавува со пријателите, што предизвика бурни реакции во земјата.

„Не се пронајдени наркотици“, соопштија од нејзината канцеларија во понеделникот.

Премиерката во петокот кажа дека никогаш не користела дрога и дека само се забавувала.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Финската премиерка: Европа не е доволно силна…

Финската премиерка, Сана Марин, денеска во Сиднеј…

Спасовски: Уништивме над 10 тони дрога пред…

Ефикасноста во сузбивањето на нелегалната трговија со…

Што е сигурно, сигурно е: Финска ќе…

Финската влада денеска предложи да се изгради…

Надлежните одлучија: Финската премиерка нема да има…

Специјалното финско тело надлежно за правни работи…

Руски пратеник: НАТО си зема за право…

НАТО смета дека има право да зборува…