(Фото) Автомобил влета во маркет во Кисела Вода

t

Сообраќајна несреќа пред малку се случи во Кисела Вода. Автомобил, поради неприлагодена брзина излета од патот кај кружниот тек на ул. Христо Татарчев и влета во маркетот Григос.

Несреќата се случи во моментот кога вработените го затвараа маркетот.


Повредени нема, предизвикана е само материјална штета на маркетот и автомобилот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден отиде да зборува за инфраструктура, а…

Мостот во американскиот град Питсбург се урна,…

Утре без вода дел од улицата „Партениј…

Прекин на водоснабдувањето утре од 09:00 часот…

Цели држави во мрак: Казахстан, Киргистан и…

Централноазиските држави Казахстан, Узбекистан и Киргистан се…

Се урна Балон кај Љубљана: Неколку повредени

Tројца белгиски и еден словенечки државјанин се…

(Видео) Кола удри репортерка дур известуваше во…

Гледачите на телевизија во Западна Вирџинија се…