(Фото) Андонов: Се уште ја чекам одлуката од Управниот суд за тужбата против ВМРО-ДПМНЕ

t

Почитувани, ја информирам целата македонска јавност дена денес на 01.Април е точно еден месец откако порталот Република.мк објави дека Управниот суд на Република Македонија донел Решение во врска со мојата Тужба против мојата партија ВМРО-ДПМНЕ во врска со прекршувањата на Статутот на партијата во врска со избор на кандидат за претседател на Републиката поддржан од ВМРО-ДПМНЕ. Тврдејќи дека Тужбата е НЕДОЗВОЛЕНА, а тоа не значи дека е НЕОСНОВАНА.

Јас се уште чекам Управниот суд да го достави наводното Решение во врска со Тужбата до мене за да продолжи процесот.

Во меѓувреме испратив писмо до претседателот на Управниот суд господинот Бурум Сејдини кое во прилог Ви го презентирам како ОТВОРЕНО ПИСМО.

И се уште чекам на нашето судство и правдата во Македонија.

Додека не заврши судскиот процес во целост истиот е активен и тоа во конкретниот случај значи дека Статутот на ВМРО-ДПМНЕ е прекршен од страна на Мицкоски и тоа е поддржано од Силјановска.

Фејсбук статус на Оливер Андонов

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сѐ уште нема конечен договор меѓу ЗНАМ…

– Сѐ уште нема конечен договор, тоа што…

Почнаа преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ЗНАМ за…

Вчера вечер во просториите на Движењето ЗНАМ…

Петровска: За Сиљановска и ВМРО-ДПМНЕ Македонија нема…

Откако новата претседателката Гордана Сиљановска -Давкова не…

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ на Google Maps преименуван…

Партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ или Белата палата…

Ружин: СДСМ останува голема партија, таа е…

„СДСМ и натаму останува голема партија, таа…