Објавено на:

(Фото) “Комити” и “Чкембари” приредија навивачки спектакл во Битола

t

Екипите на Пелистер и Вардар играат дерби, а иако тоа е во второлигашката конкуренција, е во полн сјај, со две навивачки групи.

Стадионот „Петар Милошевски“ во Битола ја отвори новата трибина и ги прими вардаровите навивачи на оваа средба. „Комити“ се присутни во завидна бројка, тука се и „Чкембарите“ кои исто така му даваат поддршка на својот миленик.

Исто како и секое дерби, така и ова не мина без пароли, „пецкања“, пиротехничко шоу…

Извор: ГОЛ.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акциска контрола на МВР: Казина во Прилеп,…

При спроведена контрола од страна на припадници…

Кривична пријава за директорот на битолски “Водовод”…

СВР Битола до Основното јавно обвинителство Битола,…

ХАОС: Прилепчанец се шетал со гранта по…

Прилепчанец се шетал со граната по Широк…

Македонски и норвешки државјанин ги изгубија животите:…

Попладнево во тешка сообраќајна несреќа што се…

Масовна тепачка во Битола, едно лице е…

На 04.02.2023 во 03:08 часот во СВР…