Објавено на:

(Фото) “Комити” и “Чкембари” приредија навивачки спектакл во Битола

t

Екипите на Пелистер и Вардар играат дерби, а иако тоа е во второлигашката конкуренција, е во полн сјај, со две навивачки групи.

Стадионот „Петар Милошевски“ во Битола ја отвори новата трибина и ги прими вардаровите навивачи на оваа средба. „Комити“ се присутни во завидна бројка, тука се и „Чкембарите“ кои исто така му даваат поддршка на својот миленик.

Исто како и секое дерби, така и ова не мина без пароли, „пецкања“, пиротехничко шоу…

Извор: ГОЛ.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По барање на Левица, МОН ги одзеде…

Секој ученик заслужува безбедна образовна средина. Драматичните…

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес утрово е регистриран во Македонија. Според…

ГОЛЕМ ГЕСТ на “Комити” и “Чкембари”: Цел…

Иако се лути ривали на трибините, навивачките…

Најкорумпираниот функционер на ДУИ, Беким Мемети ги…

Беким Мемеди е единствениот албански шериф во…

Тажна вест: Планинар од Скопје починал на…

Од Регионалниот ЦУК Битола и од Министерството…