Објавено на:

(Фото) Руски бродови “обвинети” за кражба на жито од Украина

t

На Твитер се објавени сателитски снимки од Крим на кои се гледа како руски бродови наводно товараат украдено жито од Украина.

Фотографиите се направени со помош на сателити на Maxar Technologies и се вели дека се направени на 19-ти и 21-ви мај. На снимката се гледаат два руски транспортни брода, Матрос Позинич и Матрос Кошка, закотвени во пристаништето Севастопол, лоцирано на анектираниот полуостров Крим.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полски медиум: Калининград можеше да биде наш,…

Полски "Онет": Калининград можеше да биде наш,…

Путин “удри метла”: Големи промени во командата…

Руското Министерство за одбрана соопшти дека раководството на централните…

(Видео) Тешко на Украинците: Русија објави снимки…

Руското Министерство за одбрана објави снимка од…

Да ја прогласат за народен херој: Украинска…

Војниците поставувале мини кога коза, која побегнала…

Друго е кога ќе се спомне Сармат:…

Украина веројатно нема да презема чекори за…