(Фото) Tyжба од уредникот на Инфомакс за специјалниот советник на семејството Бајрам

t

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски го тужи специјалниот советник на семејството Бајрам за клевета откако на прес-конференција тврдеше дека била украдена компјутерска опрема од магацините во ГТЦ каде семејството Бајрам нелегално копаше биткоини.

-„Специјалниот советник на семејството Бајрам“ денес доби тужба за искажана клевета дека јас наводно сум „украл хард диск“ кога сум ја правел сторијата за нелегалното копање биткоин.
На здравје!

По обелоденувањето на сторијата на Инфомакс, Основното јавно обвинителство чека сопствениците на дуќаните во Градскиот трговски центар да пријават дека се оштетени во висината на сметките за струја, за да може обвинителите да постапуваат.

Редакцијата на МКД.мк претходно објави дека последната сметка за струја која сопствениците на дуќани во Градскиот трговски центар во Скопје ја добиле претставува пријатно изненадување за нив затоа што е помала за најмалку 40 отсто откако се престана со копање на криптовалути во подрумот на трговскиот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Фатени со рачињата во медот: Кривични…

Кривична пријава по текст на Инфомакс Министерството…

(Видео) Африм Муча во живо за Инфомакс:…

Африм Муча, претставник на еден од синдикатите…

Следете нѐ: Вечерва продолжуваме со „Плус/Минус“ и…

Не пропуштајте ја денешната епизода на „Тешки…

Среќна нова 2024 година ви посакува Редакцијата…

Нека новата 2024 година ви донесе многу…

Ексклузивни документи за рушењето на крстот на…

Крстот на Попова Шапка и денес е…