Херој: Минувач скокнал од Висечкиот мост во Подгорица за да спаси жена

t

21-годишен маж спасил жена (75) која скокнала од Висечкиот мост во Подгорица во Морача, соопшти Полициската управа.

Жената денеска околу 11 часот скокнала од Висечкиот мост во Подгорица во Морача, а случаен минувач ја спасил, велат од Управата на полицијата за РТЦГ.

Полицијата соопшти дека припадниците на службата го нашле момчето како ја вади жената од водата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Трагедија: Македонец загина во сообраќајна несреќа…

Тешка сообраќајна несреќа се случила околу 15…

Балканските пристаништа се важен актер во меѓународниот…

Солунското пристаниште е едно од десетината слични…

Ќе има ли катастрофа и во Босна?…

Фактот дека Милорад Додик го користи национализмот…

Шаленберг: Имам чувство дека го губиме Балканот

Министерот за надворешни работи на Австрија, Александер…

„Европскиот мировен проект во Западен Балкан“: Без…

Во спорот со соседна Бугарија правиме се…