Објавено на:

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во Париз

t

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го победи Аргентинецот Томас Мартин Ечевери 2:0 во сетови 6:2 и 6:3 во второто коло на турнирот од АТП Мастерс серијата во Париз.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тероpистот од Париз: Загрижен сум за страдањата…

Француската полиција уапси радикален 25-годишен исламист кој…

ТЕРОPИСТИЧКИ HАПАД во близина на Ајфеловата кула:…

Едно лице загина, а едно е рането…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ковачевски во работна посета на Париз

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар…

(Видео) ЃОКОВИЌ ПО СЕДМИ ПАТ Е ШАМПИОН…

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ по седми…