Објавено на:

Јавен повик: Финансиска поддршка за дигитализација во компаниите

t

Комисијата за финансиска поддршка на процесите за дигитализација во компаниите како заедничо работно тело на Стопанската комора на С. Македонија, Владата и Хелветас швајцарска интеркооперација со подружница во Скопје, распиша Јавин повик за финансиска поддршка на процесите за дигитализација во компаниите.

Како што информира Комората, со финансиска поддршка во одреден процент во имплементирањето на современите дигитални решенија – САП во македонските компании, градејќи концепт на „Интелегентно претпријатие” (Intelligent Enterprise), решенија кои ги следат најновите трендови на компаниите од сите дејности и се светилник во ерата на дигиталната трансформација, трите партнери ќе дадат свој активен придонес и силно ќе се влијаат на продуктивноста, на зголемување на ефикасноста, на вработувањата и ефективноста во бизнисот.

Содржината на Јавниот повик и потребната документација може да се прочитаат на https://www.mchamber.mk/default.aspx?mid=3&evid=80261&lng=1.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Пендаровски: Очекувам поддршка од сите етнички заедници…

Претседателот Стево Пендаровски, во интервју за „Тема…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…