Јане Ченто: На денешен ден Кацарска неправдно ја осуди Република Македонија – три години од пресудата за настаните на 27 април

t

Фејсбук страната Слобода за Јане Ченто, денеска објави краток статус во врска со три годишнината од пресудата со која обвинетите за настаните од 27 април беа осудени на повеќегодишни затворски казни.

“15.03.2019

На денешен ден е донесена пресудата на Кацарска која е најсрамна во историјата на независна Македонија. Не смее да се заборави неправдата која е направена и ја живееме ден денес.

Тој ден Кацарска не нѐ осуди неправедно само нас, ја судеше неправедно Република Македонија!

Еден ден ќе изгрее сонцето на слободата

Да живее Република Македонија” – пишува на страницата Слобода за Јане Ченто.

Линк до статусот на Фејсбук: https://www.facebook.com/100063636008880/posts/370418565089341/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дневен хороскоп за понеделник (25.04.2022)

Овен Работа: Овој период ќе го означи…

Зaгина едно лице: Детали за сообраќајната нeсреќа…

Тешка сообраќајна несреќа пред малку се случи…

Пред малку тешка сообраќајка во Ченто

Тешка сообраќајна несреќа пред малку се случи…