Јанчева: За глава ќе ве скрати Мицкоски ако се потпишете на иницијативата!

t

За глава ќе ве скрати Мицкоски ако побарате помош од Владата за ЈСП, рече на денешната седница на Советот на Град Скопје координаторката на СДСМ Љубица Јанчева.

– Смеете ли да се потпишате на иницијатива до Владата за помош на ЈСП? Смеете ли? За глава ќе ве скрати Мицкоски.

Зошто не се потпишавте на иницијативата за вонредна седница? Не гласавте дотации за К-15 да земат вработените, вие ќе ми зборувате за душегрижништво?

Поднесете го барањето исто како што побаравте пари од Владата за да ги извади од фекалии вашите градоначалници, Владата ќе ви даде пари, рече Јанчева.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Штабот на ВМРО-ДПМНЕ на Google Maps преименуван…

Партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ или Белата палата…

Ружин: СДСМ останува голема партија, таа е…

„СДСМ и натаму останува голема партија, таа…

Европска народна партија: ВМРО-ДПМНЕ доследно да го…

Манфред Вебер, претседателот на Европската народна партија…

Деспотовски: Оставката на Ковачевски е задоцнет чекор,…

Јован Деспотовски, актуелен директор на ТИРЗ и…

Седница на ИО на СДСМ: Отчетен Конгрес…

На 23 та седница Извршниот одбор на…