Љутков: Да ја вратиме национлната култура и да ги направиме културните работници повторно горди на својата професија!

t

Мораме да ја вратиме националната култура и да ги направиме работниците во културата повторно горди на својата професија, вели Зоран Љутков, кој мандатарот за состав на новата Христијан Мицкоски го предожи за министер за култура и туризам.

Според Љутков, тоа е голема чест, одговорност и предизвик.

Благодарам на претседателот Христијан Мицкоски, како и на сите членови на Извршниот и Централниот комитет за довербата и поддршката. Ветувам напорна работа и брзи резултати, вели Љутков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

БРАВО! 13-годишниот Дарјан Мирчевски освои златен медал…

13-годишниот Дарјан Мирчевски од Скопје освои златен…

Левица: Нови задолжувања од 548 милиони евра,…

Новата министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска,…

Хаос во цел свет: Откажани се летови,…

Голем број компании, банки, медиуми и авиокомпании…

Градоначалникот на Струмица заврши на инфузија, вдишал…

Струмичкиот градоначалник, Костадин Костадинов, вчера завршил на…

Вучиќ го пречека Шолц во палатата „Србија„:…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Палатата…