(Видео) Правдата е отсутна, на трибини е: Зошто правосудството има доверба од 8%?

t

Националната среќа не дозволи ремек-делото на Александар Трајковски да остане во сенка на правдата преселена на трибини. Изледа патувале со истиот „автобус“, ги купиле картите преку синдикат, па на трибините „слепата“ правда навива во еден глас.

Како најжестоки навивачи камерите ги забелеѓаат Фатиме Фетаи, виш јаен обвинител, Никола Тупанчевски, министер за правда, и Лазар Нанев, претседател на судот во Кавадарци.

„Одлично друштво“ за доверба од 8%.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Албански државјанин избоден во Кичево!

Вчера во 23.07 часот во ОВР Кичево…

Словенија дозволи склучување на истополови бракови и…

Словенечкиот парламент на денешната седница го усвои…

Преземавме сет на мерки за да се…

„Презедовме и ќе допреземеме одреден сет на…

(Фото) Вандализиран споменикот на Гоце Делчев во…

Непознати сторители денеска го вандализирале споменикот на…