Објавено на:

Без вода делови од Кисела Вода

t

Поради уличен дефект денеска без вода од 10:30 часот ќе бидат жителите на улиците „Иван Козаров“, „Емил Зола“ и дел од „Борис Трајковски“, „Виктор Иго“, Драга Стојанова“ и „Невена Георгиева-Дуња“.

Прекинот ќе трае до санирање на дефектот, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.


Facebook

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Делови од Скопје без струја и вода…

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа,…

Утре без вода корисниците од улица „Гемиџиска“

ППоради промена на затворач на улица „Гемиџиска“,…

Без вода денеска една скопска улица и…

Ве известуваме дека денес поради уличен дефект…

Не смеат да ги мијат автомобилите: Франција…

Франција го ограничува користењето вода. Тешката суша…

Без вода делови од Кисела Вода

Поради уличен дефект денеска без вода од…