(Фото) САД го покажаа “најдоброто”: Ова е…

Најновиот и најнапредниот носач на авиони на…

(Видео) Северна Кореја испали ракета која поради…

Северна Кореја испали ракета која поради грешка…

(Видео) Моќното оружје на Русија започна да…

„Искандери“ уништуваат украински објекти: руската армија објави…

ЌЕ ГИ УНИШТИМЕ СИТЕ ШТО ДОАЃААТ СО…

Врховниот командант на вооружените сили на Украина,…

Вооружен инцидент на границата меѓу Киргистан и…

На киргистанско-таџикистанската граница утрово имало престрелка помеѓу…

Белорусија го претстави новиот оклопен транспортер: Вози…

Фабриката за трактор на тркала Минск на…

(Видео) Русите создадоа специјално оклопно возило за…

Русите создадоа ново оклопно возило - „Ахмат“…

(Видео) Тешко на Украинците: Русија објави снимки…

Руското Министерство за одбрана објави снимка од…

Сармат нема пандан во светот и долго…

Ништо слично не е создадено: Моќна руска…

Се стега обрачот околу Германија: „Гаспром“ го…

Рускиот енергетски гигант Гаспром го намалува својот…