Столтенберг вели: Украина продолжува да нанесува „тешки…

Украина продолжува да нанесува „тешки загуби“ на…

Израел: Хамас и натаму држи 184 заложници

Портпаролот на израелската Влада денеска соопшти дека…

Полн замрзнувач со месо, плус чварки, сало…

Деновиве, ако сакате да обезбедите само еден…

Германската економија ќе забави без зелена транзиција

Неизвесноста околу распределбата на фондовите ја влоши…

Волстрит Журнал: Западот стравува од колапс на…

Загриженоста, наводно, доаѓа во време на големи…

Павел: Западот го прекрши ветувањето за Украина

Киев никогаш не добил соодветни резерви на…

Билд: Украинските војници користат „50-годишни стари Лади“

Киев никогаш не требаше да ја започне…

Грчкиот премиер збесна откако Велика Британија ненадејно…

Атина изрази „навреденост“ од премиерот Риши Сунак…

Финска е подготвена да го затвори последниот…

Финските власти се подготвени, доколку е потребно,…

Столтенберг се прави луд? ,,Украина продолжува да…

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави…