Haпaднат рускиот конзулат во Украина

t

Рускиот конзулат во Украина беше со молотови коктел, соопшти руското министерство аз надворешни работи.

Русија нападот на нејзиниот Генерален конзулат во Лавов го нарече терористички чин – и последица на хистеријата и русофобијата во Украина.

Според локалната полиција, било пријавено дека врз зградата бил фрлен молотов коктел. Никој не е повреден.

Украинските власти се повикани на разговори во Москва.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британците откриваат: Елиминација на државниот врв, заземање…

Британскиот истражувачки центар за одбрана и безбедност…

Едвард Сноуден доби руско државјанство!

Поранешниот припадник на американските специјални служби Едвард…

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…

Финската премиерка: Европа не е доволно силна…

Финската премиерка, Сана Марин, денеска во Сиднеј…

Се урна борбен авион во Русија!

Борбен авион МиГ-31 се урна во Приморскиот…