Haпaднат рускиот конзулат во Украина

t

Рускиот конзулат во Украина беше со молотови коктел, соопшти руското министерство аз надворешни работи.

Русија нападот на нејзиниот Генерален конзулат во Лавов го нарече терористички чин – и последица на хистеријата и русофобијата во Украина.

Според локалната полиција, било пријавено дека врз зградата бил фрлен молотов коктел. Никој не е повреден.

Украинските власти се повикани на разговори во Москва.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: Самитот на ОБСЕ е одлична можност…

"Македонија треба да е горда на своето…

Путин: Сетете се на 1917 година, светот…

Русија им застана на патот на оние…

Москва: САД се обидуваат да организираат државен…

Заменик министерот за надворешни работи Сергеј Ријабков…

Волстрит Журнал: Западот стравува од колапс на…

Загриженоста, наводно, доаѓа во време на големи…

Павел: Западот го прекрши ветувањето за Украина

Киев никогаш не добил соодветни резерви на…